Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Pomoc społeczna zamiast policji

01.05.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Radliński Ośrodek Pomocy Społecznej powiększa zaplecze biurowe o nowe pomieszczenia.

Pomoc społeczna zamiast policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto wybrało firmę, która przygotuje dokumentacją projektową przebudowy i adaptacji części zachodniej budynku przy ul. Solskiego 15 na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej mieścił się tutaj radliński komisariat policji. Przebudowa dotyczyć będzie piwnicy, parteru oraz I piętra. Do przetargu przystąpiło 10 firm, z których wyłoniono najkorzystniejszą ofertę opiewającą na sumę 40900 zł. Firma TECHMEKO z Rybnika na przygotowanie dokumentacji ma 280 dni od zawarcia umowy. Po realizacji tego zadania miasto przystąpi do realizacji samej inwestycji.

Co zostanie wykonane?

– Planujemy wymienić instalację centralnego ogrzewania, instalację elektryczną i oświetleniową wraz z instalacją oświetlenia awaryjnego. Część budynku będzie dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowana jest modernizacja kotłowni gazowej. Projektowane będzie również zaplecze higieniczno-sanitarne dla pracowników OPS i jego klientów – mówi Marek Gajda z radlińskiego magistratu. Dodaje, że wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do wymogów pomieszczeń biurowych.

Powstaną biura

Docelowo całość nowych pomieszczeń zostanie przekazana jako zaplecze biurowe dla Ośrodka Pomocy Społecznej. – Po stworzeniu nowych przestrzeni dla policji w budynku Inco, stało się dla nas naturalnym, że pomieszczenia, które opuściła policja, powinny zostać przeznaczone na potrzeby Ośrodka – wyjaśnia Marek Gajda. A powodem pozyskania nowych pomieszczeń dla OPS-u było przede wszystkim wciąż powiększający się zakres zadań pomocy społecznej. Jak również niewystarczające już warunki lokalowe w dotychczasowej siedzibie.

(juk)