środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Trwa ratowanie plaży miejskiej w Raciborzu [ZDJĘCIA]

28.04.2017 17:10 | 0 komentarzy | (q)

Poziom wody w Odrze w centrum Raciborza podniósł się na wysokość Bulwarów Nadodrzańskich, już tylko worki z piaskiem chronią plażę miejską przed zniszczeniem. Sprawdza się czarny scenariusz wieszczony przed budową obiektu przez radnego Franciszka Mandrysza, który ostrzegał przed wydatkowaniem na plaże 800 tys. zł bo zmyje ją pierwsza "wielka woda".

Trwa ratowanie plaży miejskiej w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się od Stanisława Mrugały urzędnika odpowiedzialnego za zarządzanie kryzysowe w raciborskim magistracie poziom wody w Odrze w Raciborzu nie powinien przekroczyć 7,20 m. Czy plaża ocaleje? Trudno powiedzieć. Jest zabezpieczana ale w Czechach ciągle pada - mówi Mrugała.

Prezydent Lenk spodziewa się zalania plaży wodą. - Spodziewamy się podniesienia poziomu jeszcze o metr (godz. 18.39). Jesteśmy ubezpieczeni. Plaża przejdzie chrzest. To naturalne, że woda ją zaleje. Dosyć szybko przechodzi taki test bo w niespełna rok funkcjonowania. Woda postoi tu trochę i mimo polepszenia pogody teren nie wyschnie, dlatego odwołujemy majówkę - powiedział nam M. Lenk, który kilka godzin spędził na miejscu zdarzenia.