Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Pustostany na Ofiar Terroru. Przedsiębiorcy oczekują od miasta pomocy

28.04.2017 07:00 | 10 komentarzy | mak

– Martwi mnie to, co dzieje się na ulicy Ofiar Terroru – mówi rydułtowski radny Janusz Grabiec, który doliczył się aż 26 pustostanów przy jednej z głównych w mieście arterii

Pustostany na Ofiar Terroru. Przedsiębiorcy oczekują od miasta pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ul. Ofiar Terroru to najbardziej reprezentacyjna ulica w mieście. Ciągnie się od rynku, aż do przejazdu kolejowego. Przy niej znajduje się rydułtowski urząd miasta, działa też wiele przedsiębiorstw. Zdaniem radnego Janusza Grabca tym ostatnim nie wiedzie się jednak lekko. – Martwi mnie to, co dzieje się na ulicy Ofiar Terroru. Policzyłem, że znajduje się przy niej 26 pustostanów, licząc od rynku, aż do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Właściciele tych pustostanów oczekują pomocy od miasta. Ale nie liczą na to, że miasto im coś da. Chodzi o to, by miasto im nie zabierało – mówił radny Janusz Grabiec podczas marcowej sesji rady miasta, nawiązując między innymi do wysokości stawek podatkowych.

W Rydułtowach stawki za budynki zajęte pod działalność gospodarczą wynoszą 22 zł od m kw. i należą do jednych z najwyższych w powiecie wodzisławskim. Wyższe stawki ma tylko Wodzisław. Burmistrz Kornelia Newy podkreśla jednak, że trzeba mieć na uwadze to, że na przestrzeni lat specyfika handlu w Rydułtowach się zmieniła. Ulicy Ofiar Terroru wyrosły inne, konkurencyjne punkty związane z handlem i usługami. Miasto nie narzeka jednak na zainteresowanie lokalami, które oferuje przy Ofiar Terroru.