Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

400 tysięcy złotych na remont parku

27.04.2017 19:00 | 0 komentarzy | mak

Nowe huśtawki, zjeżdżalnia, ławki i stół piknikowy, a do tego budowa parkingu. Park w Lubomi mocno się zmieni.

400 tysięcy złotych na remont parku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina otrzyma dofinansowanie, które pozowali na zagospodarowanie parku z placem zabaw oraz budowę miejsc postojowych. – Do tej pory co rusz dokładaliśmy jakieś urządzenia zabawowe, wprowadzaliśmy drobne zmiany, ale teraz zamierzamy przeprowadzić inwestycję kompleksowo – mówi wójt Czesław Burek.

W ramach inwestycji plac zabaw zostanie przebudowany i wzbogacony o nowe urządzenia, m.in. huśtawki i zjeżdżalnię linową. Pod istniejącą siłownią na wolnym powietrzu zostanie zamontowana bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W parku pojawią się nowe ławki, kosze, stół piknikowy z siedziskami, tablice edukacyjne i informacyjne. Do tego porządne oświetlenie, ogrodzenie strefy wejściowej i nowe nasadzenia. Powstanie też 17 miejsc postojowych wzdłuż ul. Środkowej. Miejsca będą przydatne, bo to tej pory przy parku brakowało wydzielonego parkingu.

Całkowity koszt inwestycji, która ma zostać zrealizowana w drugiej połowie tego roku, to ok. 399,8 tys. zł. Kwota dofinansowania wynosi ok. 247,3 tys. zł. Środki pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przypomnijmy, że w przyszłości w pobliżu parku ma powstać również tężnia solankowa. Na razie gmina musiała odsunąć inwestycję w czasie, bo priorytetem jest budowa kanalizacji.

(mak)