środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Rodzice zrozumieli i zaoszczędzili milion

21.04.2017 18:30 | 0 komentarzy | ma.w

Reforma oświaty na terenie gminy Pietrowice Wielkie niewiele zmieni w dotychczasowym funkcjonowaniu sieci szkół. Placówki zmienią się tylko formalnie w ośmioklasowe, bo nauka w sołeckich placówkach i tak zakończy się na klasie 6.

Rodzice zrozumieli i zaoszczędzili milion
Postawa rodziców cieszy wójta Andrzeja Wawrzynka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Andrzej Wawrzynek wyjaśnił radnym, że przystosowanie szkół do wymogów reformy kosztowałoby gminę milion złotych i zastopowałoby wszelkie inwestycje (np. remonty dróg i chodników). – Dostaliśmy mniej subwencji oświatowej z ministerstwa, o 420 tys. zł. Tymczasem jeden nowy oddział w szkole to koszt 150 tys. zł. Doszłaby do tego konieczność wyposażenia niektórych pracowni – chemii czy fizyki. – Razem trzeba byłoby wydać milion złotych – podliczył włodarz gminy.

Wcześniej z Wawrzynkiem zgodzili się rodzice z Krowiarek, Pawłowa i Samborowic, za co wójt jest im wdzięczny. – Zrozumieli ideę samorządności – podkreślił. W rewanżu włodarz zapowiada wzbogacenie programu nauczania w gminie o poszerzony język angielski.

Jedyna ośmioklasowa szkoła będzie działać w stolicy gminy i tam mogą kontynuować naukę absolwenci szóstych klas. Co ciekawe, gminne placówki zasilają także uczniowie z Opolszczyzny, np. Tłustomostów.

(m)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.