Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Rowerem pod prąd w centrum Raciborza? Chce tego radny Szczasny

21.04.2017 07:30 | 0 komentarzy | żet

- Udało nam się w zeszłym roku otworzyć Rynek dla rowerzystów, wierzę, że teraz zrobimy kolejny ruch w dobrym kierunku, mając już w tylu miastach w Polsce pozytywne przykłady jego funkcjonowania - pisze radny Leszek Szczasny.

Rowerem pod prąd w centrum Raciborza? Chce tego radny Szczasny
Przykłady oznakowania kontraruchu rowerzystów w innych miastach. Wprowadzenie tego samego rozwiązania w centrum Raciborza chce radny Leszek Szczasny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Leszek Szczasny chciałby, aby władze Raciborza poszły w ślady Krakowa, Opola, Radomia, czy Rybnika i wprowadziły tzw. kontraruch na drogach jednokierunkowych.

- Powinniśmy na początek umożliwić rowerzystom poruszanie się pod prąd na takich ulicach jak: Batorego, Solna, Różana, Browarna, Rzeźnicza, jeśli chodzi o ścisłe centrum miasta. Na ten moment chyba inne jednokierunkowe ulice w centrum, jak Chopina czy Mickiewicza bądź Gimnazjalna nie wymagają takich zmian bądź byłyby one tam trudne do wprowadzenia. W dalszej kolejności warto zastanowić się nad ulicami: Zborowa, Nowa, Piwna, Młyńska, Szewska, Długa (na wylocie) - napisał radny L. Szczasny do przewodniczącego rady miasta Henryka Mainusza.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.