środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Obrona wójt Iskały

21.04.2017 06:00 | 2 komentarze | woj

Niedawny artykuł o fatalnym sposobie przyjmowanie dokumentów planistycznych w gminie Nędza nie pozostał bez echa. Pisaliśmy o tym, że radni nie mogli zadawać pytań dotyczących zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, o tym, że w tym dokumencie znalazły się stwierdzenia, których nikt nie potrafił wyjaśnić, oraz jak wójt Anna Iskała postąpiła z inwestorem, który chciał na terenie gminy rozwinąć biznes.

Obrona wójt Iskały
Monika Cyran podczas swojego wystąpienia na sesji rady gminy. Przy stole siedzą m.in. wójt i radcy prawni.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do problemów Cieślów odniosła się również A. Iskała. – Sprawa dotyczy konfliktu jaki mają ci państwo z panem Smotryckim. Tereny obu stron sąsiadują ze sobą. Początkowo była między nimi zgoda, ale potem musiało dojść do konfliktu, który trwa do teraz. Obie strony chciały zaangażować w ten spór gminę, na co ja się nie zgodziłam – zapewniła. Wójt wyjaśniła też decyzję, dlaczego zdecydowała o ograniczeniu transportu rolniczego najkrótszą drogą do pól Cieślów (pozostałe są abo zaorane albo w fatalnym stanie). To droga przez osadę Orzeszków, gdzie mieści się nieruchomość pana Smotryckiego. Kilka lat temu skutecznie poprosił on gminę o zgodę na to, że sam wyremontuje tę drogę. Szybko po remoncie zaczął się skarżyć w urzędzie, że rolnicy (Cieślowie) nanoszą na nową nawierzchnię błoto z pól. Jak teraz przekonywała wójt, właśnie to było powodem, dla którego przy wjeździe na Orzeszków stanął znak ograniczający tonaż pojazdów.

Może to mało istotne, ale kilka lat temu A. Iskała uzasadniała tę decyzję tym, że w ten sposób chroni drzewa rosnące przy drodze.

Telenowela z państwem Cieśla w tle znużyła już niektórych radnych. Dla przykładu Jan Francus dyplomatycznie skomentował te ostatnie wydarzenia słowami, że ma dosyć słuchania o Cieślach, i jak im się coś nie podoba, to mogą wracać skąd przyjechali.

(woj)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Julian Skwierczyński

Julian Skwierczyński

Były radny gminy Nędza.