Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Obrona wójt Iskały

21.04.2017 06:00 | 2 komentarze | woj

Niedawny artykuł o fatalnym sposobie przyjmowanie dokumentów planistycznych w gminie Nędza nie pozostał bez echa. Pisaliśmy o tym, że radni nie mogli zadawać pytań dotyczących zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, o tym, że w tym dokumencie znalazły się stwierdzenia, których nikt nie potrafił wyjaśnić, oraz jak wójt Anna Iskała postąpiła z inwestorem, który chciał na terenie gminy rozwinąć biznes.

Obrona wójt Iskały
Monika Cyran podczas swojego wystąpienia na sesji rady gminy. Przy stole siedzą m.in. wójt i radcy prawni.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na kolejnej sesji rady gminy, do tej sprawy odniosła się urzędniczka podległa wójt Iskale. Chodzi o Monikę Cyran, która miała być bardzo oburzona tym co opowiedziano podczas dyskusji nad planem zagospodarowania. Padły np. słowa, że ta procedura to „kanty i przekręty”. Przytoczymy tylko kilka wątków tego wystąpienia.

Pani Cyran stwierdziła, że wszystkie wątpliwości co do zapisów w planie zostały wyjaśnione. Jednak na poprzedniej sesji radnemu Julianowi Skwierczyńskiemu odebrano prawo zadawania pytań w tym temacie. Inny radny, Norbert Gzuk nie mógł się doczekać na odpowiedź czym jest „zieleń lęgowa”, która miała być przyczyną odmowy wprowadzenia zmian w dokumencie planistycznym. Urzędniczka zarzuciła też, że jeśli radni nie zgadzali się z zapisami w planie, i uważali je za „kanty i przekręty”, to mogli w ogóle nie brać udziału w głosowaniu. Jednak tak się właśnie stało i niektórzy rajcy nie wzięli udziału w tym głosowaniu, właśnie w ramach protestu.

Pani Cyran odniosła się dalej do wątku państwa Cieślów, którzy od kilku lat zmagają się z przeszkodami w rozwijaniu swojego biznesu na ternie gminy. Kupili kilkadziesiąt hektarów pól, gdzie chcą prowadzić szkółkę drzewek. Potrzebują jednak zgody na postawienie tam budynku gospodarczego. Działania urzędników w ich sprawie sugerują jednak złą wolę, gdyż inwestycja jest blokowana z kilku stron. Ta sprawa trafiła nawet przed sąd, który wydał wyrok korzystny dla Cieślów. Pomimo tego, pani Cyran wyciągnęła z tego wyroku tylko te zapisy, które stawiają w korzystnym świetle panią wójt.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Julian Skwierczyński

Julian Skwierczyński

Były radny gminy Nędza.