Sobota, 21 kwietnia 2018

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Pijana młodzież terroryzuje osiedle przy ulicy Ludwika w Raciborzu

20.04.2017 18:30 | 3 komentarze | ma.w

Boją się nocą wyjść z bloku. Podwórko zmienia się wtedy w miejsce uciech i awantur, młodych i pijanych. Rozbity samochód, rozbite butelki na chodnikach to już tutaj norma. Sikanie pod balkonem też. Osiedle przy Ludwika zwołało pospolite ruszenie.

Pijana młodzież terroryzuje osiedle przy ulicy Ludwika w Raciborzu
Osiedle przy Ludwika. W tle lokal z kręgielnią, na pierwszym planie piaskownica, do której nocą załatwia się pijana młodzież.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30 mieszkańców wybrało się na rozmowy z prezydentem miasta w sprawie nocnego życia na ulicy Ludwika. To ewenement. Wtorkowe spotkania odbywają się zwykle w gabinetach prezydenckich – Mirosław Lenk z zastępcami osobiście obsługują interesantów. We wtorek 11 kwietnia trzeba było otworzyć największą salę w urzędzie by pomieścić zdenerwowanych raciborzan ze ścisłego centrum.

Więcej policji i strażników

– Przy ulicy Ludwika mamy hałas, zagrożenie bezpieczeństwa i jest strasznie – z takim przekazem ruszyli do włodarza. Narzekają na zachowania młodzieży gromadzącej się wokół pobliskiego lokalu z kręgielnią. Działa od zeszłorocznego Euro 2016, ale w ostatnich tygodniach zrobiło się w jego okolicy „niebezpiecznie dla otoczenia” jak twierdzą mieszkańcy. Wzywają policję. – Patrole tylko przejeżdżają, albo stają i nikt nie wychodzi z radiowozu – słychać narzekania.

Prezydent zna problem, bo jak twierdzi ma znajomych na osiedlu. – Odkąd działa ten lokal otrzymuję sygnały o problemach. Od maja Miasto opłaci w tym rejonie dodatkowe patrole policji – zapewnia Lenk. Dodatkowo wyśle w to miejsce urzędowe kontrole by właściciel wiedział, że tak dalej na Ludwika być nie może. Dojdą do tego wizyty strażników miejskich. Prawdopodobnie będą pracowali w okresie letnim dłużej niż do godz. 22.00. Lenk nie wyklucza też instalacji kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie (tak postąpił gdy narzekano na hałas przy klubie Brooklyn).

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza