Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Ruszają bezpłatne zajęcia dla seniorów

19.04.2017 08:03 | 0 komentarzy | pm

Już od dzisiaj możesz zapisać się na bezpłatne zajęcia dla seniorów w NZOZ Puls-Med. 

Ruszają bezpłatne zajęcia dla seniorów
Fot. mat. prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby skorzystać z bezpłatnych zajęć dla seniorów w NZOZ Puls-Med – wystarczy, że jesteś mieszkańcem Rybnika, masz dużo chęci do ćwiczeń i co najmniej 60 lat. Od 24 kwietnia ruszają zajęcia ruchowe „Sprawny senior”. Jest to cykl bezpłatnych ćwiczeń dla osób powyżej 60. roku życia. Ich głównym celem jest poprawa stanu zdrowia, równowagi i koordynacji ruchowej oraz zapobieganie upadkom.

- W planach mamy zorganizowanie 4 grup dla seniorów, w okresie od kwietnia do października. Każda z grup, licząca około 10 osób, będzie miała do dyspozycji 10 godzin zajęć. Zanim jednak opracujemy plan zajęć, wcześniej każdy z uczestników zostanie indywidualnie zdiagnozowany, tak by ćwiczenia dopasować do naszych seniorów – wyjaśnia Magdalena Karpiak, fizjoterapeuta z NZOZ Puls-Med w Rybniku.

Zapisy na zajęcia prowadzone są już od teraz. Można się zgłaszać telefonicznie 785 56 55 52 lub też osobiście zgłosić do przychodni przy ul. Grunwaldzkiej 66. – Ale jeżeli ktoś się nie zapisze, a przyjdzie do nas 24 kwietnia na zajęcia, to również nic nie szkodzi. Najważniejsze, żeby osoby miały świadomość, że te ćwiczenia są dla poprawy ich stanu zdrowia, poszerzeniu zakresu ruchowości i równowagi. Ważne by zabrać ze sobą odzież i buty sportowe oraz dużo chęci do ćwiczeń – dodaje fizjoterapeutka.

Co czeka seniorów na zajęciach? Sporo ćwiczeń na platformie balansowej oraz tych z wykorzystaniem sprzętu sportowego, np. dużych piłek, taśmy, dysków sensorycznych. Zajęcia będą prowadzone w godzinach od 11:00 do 12:00, dla jednej grupy w poniedziałki, dla drugiej w czwartki. – Liczymy na zainteresowanie seniorów tego typu aktywnością, bo dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod w zakresie pracy nad prawidłową równowagą, stabilizacją i koordynacją, zdecydowanie poprawi się ich reakcja psychosomatyczna oraz odczucie ruchu w przestrzeni – dodaje Magdalena Karpiak. „Sprawny senior” to program dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Rybnik. (inf. mat. prasowe)