Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Możesz oznakować swój rower w Rybniku

18.04.2017 11:18 | 2 komentarze | pm

Straż Miejska z Rybnika rozpoczęła znakowanie rowerów. 

Możesz oznakować swój rower w Rybniku
Fot. SM Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego, strażnicy rozpoczynają znakowanie rowerów. Wszystkich chętnych zapraszamy od 6 kwietnia, w każdy czwartek od godz. 16:00 do 18:00 do naszej komendy. Rowery znakujemy tylko osobom pełnoletnim – informuje SM z Rybnika.
Akcja znakowania rowerów jest przeprowadzana przez rybnickich strażników już po raz piąty. Każdy, kto zgłosi się w wyznaczonym czasie do siedziby Straży Miejskiej w Rybniku na ul. Władysława Stanisława Reymonta 54, będzie mógł bezpłatnie oznakować swój rower. Jest to z pewnością jedna z form zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą. Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a właściciele często czują się bezradni wobec złodziei. – W związku z tym chcemy zachęcić do korzystania ze ścieżek rowerowych w naszym mieście wychodząc naprzeciw obawom właścicieli rowerów przed ich kradzieżą. Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który wpiszemy do naszej bazy danych. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną, a właściciel otrzyma świadectwo oznakowania roweru – tłumaczą strażnicy.
Grawer wykonany na spodniej części ramy oraz naklejka, której zdarcie z ramy pozostawia ślad, mają wpłynąć na utrudnienie zbycia skradzionego przedmiotu. Niezbędnymi do oznakowania roweru są: – dokument tożsamości ze zdjęciem, – wypełnienie przez właściciela roweru oświadczenia o tym, że rower nie pochodzi z kradzieży. (inf. SM Rybnik)