Wtorek, 21 maja 2019

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Klincz na piaskowni

16.04.2017 13:00 | 1 komentarz | art

Coraz więcej wątpliwości wokół decyzji starostwa powiatowego o przeniesieniu obowiązku rekultywacji piaskowni w Godowie na firmę Kawi-Tech.

Klincz na piaskowni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W styczniu powołana do życia komisja doraźna ds. piaskowni w Godowie zaproponowała przekwalifikowanie wyrobiska na tereny budowlane, tak by potem właściciel mógł je sprzedać jako działki budowlane. Po ponad dwóch miesiącach oczekiwania do Urzędu Gminy w Godowie dotarła odpowiedź. Została ona przedstawiona na kwietniowym posiedzeniu komisji doraźnej.

Właściciel piaskowni odrzucił propozycję, stwierdzając, że po analizie urbanistycznej i podatkowej nie widzi potrzeby dokonania zmian w przeznaczeniu terenu. Zarazem zwrócił się o wyznaczanie alternatywnej drogi dojazdowej do piaskowni. W osobnym piśmie zaproponował gminie odsprzedaż 149 tys. m kwadratowych należącego do niego terenu piaskowni w cenie 35 zł za metr. – Dałoby to kwotę około 5,3 mln zł – powiedział Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Wcześniej właściciel piaskowni miał podobno żądać znacznie więcej, bo aż 12 mln zł. Odkupienia piaskowni nikt w gminie nie rozważa. 5,3 mln zł to znaczna część budżetu gminy.