Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Wiatraki nie wyprowadzą się spod Wojnowic

16.04.2017 08:00 | 6 komentarzy | ma.w

Plany i troski inwestora od farm wiatrakowych.

Wiatraki nie wyprowadzą się spod Wojnowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć Alexander Majstrenko przyznaje, że dla branży nastały fatalne czasy, to jego firma ma długoterminowe cele i ze swoich zamiarów co do ziemi krzanowickiej nie zamierza się wycofać.

Raport dla władz Krzanowic dotyczący rozwoju działalności farmy wiatrakowej na terenie gminy ma charakter cykliczny. Była to już kolejna wizyta Majstrenki, właściciela firmy Visa Vento u samorządowców. Spóźnił się na posiedzenie prawie godzinę, tłumacząc się długą trasą i natężeniem ruchu. W porządku obrad był punkt z jego wystąpieniem (choć zabrakło go w dokumencie wywieszonym na stronie internetowej gminy, to radni mieli wersję z zapowiedzią wizyty).

Ukraina kusi farmerów

Majstrenko przyznał, że branża, którą reprezentuje, napotkała w Polsce trudne warunki. Po zmianach legislacyjnych „nowe przepisy są fatalne dla inwestorów, równie fatalne co ceny prądu”. – Wiele farm wiatrowych ogłasza upadłość, turbiny są wywożone z Polski. Ciekawe warunki do inwestowania oferuje aktualnie Ukraina. Nasze przychody też są niższe od spodziewanych. Spółka Visa Vento nie opiera się na kredytach, ale własnym kapitale więc jesteśmy w lepszej sytuacji niż konkurencja uzależniona od banków – opowiadał A. Majstrenko. Obecne decyzje państwowe regulujące energię z wiatru określił za fatalne dla branży Odnawialnych Źródeł Energii oraz energetyki w ogóle. – To jest polityka blokowania i wykańczania energii wiatrowej, która na całym świecie się rozwija – podkreślił.

Ludzie:

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice