Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Nagroda dla Vladislavii

12.04.2017 16:21 | 0 komentarzy | kama

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach w Pałacu Młodzieży, który odbył się 8 kwietnia.

Nagroda dla Vladislavii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród zespołów zakwalifikowanych do konkursu zaprezentowały się grupy m.in. z Krakowa, Nawojowej, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Katowic, Chludowej, Bielska-Białej, Trzeboszowic, Koniakowa czy Goświnowa. Zespół z Wodzisławia Śląskiego zatańczył suitą beskidzką, lachowską i żywiecką. Trzy grupy reprezentujące Vladislavię rywalizowały w jednej kategorii wiekowej 7-13 lat. Najlepiej zaprezentowała się gr. E (juniorzy) w suicie żywieckiej, do której choreografię przygotowała Dominika Brzoza-Piprek.

- Jestem dumny, że grupy z Wodzisławskiego Centrum Kultury zajmują niezmienne najwyższe miejsca w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dowodzi to, że nasze zajęcia organizowane w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego mają najwyższą jakość, a prowadzący je instruktorzy są jednymi z najlepszych w Polsce – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wiele emocji, bo był to pierwszy konkurs, w którym grupy wzięły udział. Uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny folkloru i tańca. Najpierw zakwalifikowali grupę do finału, by następnie uplasować ich występ na drugim miejscu. To ogromny sukces Vladislavii, tym bardziej, że grupa w tym roku obchodzi jubileusz 35 lat pracy twórczej. Nagroda jest zatem dla artystów pięknym prezentem urodzinowym.