Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Budynek laboratorium na Wilchwach sprzedany

12.04.2017 07:52 | 0 komentarzy | mak

Budynek tak zwanego laboratorium na Osiedlu 1 Maja w Wodzisławiu, który sąsiaduje z krytą pływalnią Manta, właśnie znalazł nowego nabywcę.

Budynek laboratorium na Wilchwach sprzedany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiat Wodzisławski w imieniu Skarbu Państwa sprzedał budynek laboratorium, który znajduje się na terenie po byłej KWK 1 Maja w Wodzisławiu. Jak widać na zdjęciu, obiekt nie jest w najlepszym stanie. - Akt notarialny został podpisany. Cieszymy się, bo jest to jeden z tych obiektów, które szpecą miasto - mówi starosta Ireneusz Serwotka.

Budynek został sprzedany za ok. 58,9 tys. zł. Kwota sprzedaży została ustalona w czasie negocjacji. Wcześniej powiat ogłaszał przetargi, bo tak nakazują przepisy. Cena była wówczas wyższa. Chętnych jednak nie było. Można więc było przystąpić do negocjacji.

- Trwają też próby sprzedaży głównego budynku, gdzie swoją siedzibę miała policja, ale na razie nie udało się znaleźć nabywcy. Zależy nam, by w przyszłości i to miejsce było zagospodarowane - dodaje starosta.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w budynek laboratorium ma częściowo zostać wyburzony, a częściowo zachowany, a także że obiekt może zostać przeznaczony pod działalność związaną z usługami rehabilitacyjnymi.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski