Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

„Bibliotekarz doskonały” - kolejne spotkanie już 21 kwietnia

10.04.2017 14:01 | 0 komentarzy | kama

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” na realizację w 2017 roku projektu pn. „Bibliotekarz doskonały”.

„Bibliotekarz doskonały” - kolejne spotkanie już 21 kwietnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt ten, to cykl szkoleń i warsztatów dla pracowników bibliotek  miasta Racibórz i powiatu raciborskiego, które pomogą bibliotekarzom w pracy z czytelnikiem i wskażą nowe możliwości promocji czytelnictwa.

W marcu odbyło się pierwsze ze szkoleń: „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji i terapii”. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz (adiunkt w IINiB Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).

„Biblioteka dobrym miejscem dla młodzieży” to temat szkolenia kwietniowego, które przeprowadziła Agata Warywoda - bibliotekarka, ambasador sieci dla bibliotekarzy LABiB, trenerka kompetencji cyfrowych zatrudniona w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na kolejne spotkanie w ramach projektu biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych współczesną literaturą polską ( nie tylko bibliotekarzy).

Wykład na temat najnowszej, wartej czytania literatury polskiej, jej głównych nurtów, przedstawicieli oraz wybranych dzieł przeprowadzi dr Anna Marchewka literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ. Publikowała m.in. w „Lampie”, „Zadrze”, „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku” (w tym ostatnim opiekuje się rubryką „Stacja: literatura”). Autorka książki „Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg” (2014). Współpracuje z Radiem Kraków (audycja „Koło kultury”).

Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.