Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]

10.04.2017 07:00 | 6 komentarzy | mak

Do tej pory pacjenci oddziału wewnętrznego I w Rydułtowach narzekali głównie na ścisk. Teraz będą mieli dużo więcej przestrzeni, mniej liczne i jaśniejsze sale. Oddział przenosi się do budynku głównego.

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plany

To nie koniec zmian. 3 kwietnia rozpoczęły się podobne prace remontowe pustych pomieszczeń na drugim piętrze budynku głównego po oddziale ginekologiczno–położniczym. Od 15 maja w wyremontowanych pomieszczeniach zacznie działać oddział chorób wewnętrznych II. Przypomnijmy też, że docelowo w budynku głównym ma powstać Centrum Leczenia Wieku Podeszłego.

W opuszczonym budynku po oddziale chorób wewnętrznych I rozpoczną się w maju prace związane z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Prace te będą prowadzone przez około 2 miesiące. W dalszej kolejności budynek dotychczas zajmowany przez oddział chorób wewnętrznych II będzie adoptowany na potrzeby oddziału i zakładu rehabilitacji leczniczej. Z kolei modernizacja i remont pawilonu oddziału pediatrycznego planowane są w drugiej połowie 2017 r.

Pieniądze

Czy znajdą się na to wszystko pieniądze? Starostwo powiatowe tłumaczy, że w tegorocznym budżecie zabezpieczyło ok. 6,5 mln zł na inwestycje związane ze szpitalem. Zostaną one jednak przeznaczone głównie na budowę nowego bloku operacyjnego i traktu porodowego w Wodzisławiu. Prócz tego szpital zamierza postarać się o środki unijne na inwestycje. – Szpital planuje złożyć ogromny projekt opiewający na kwotę 17 mln zł – podkreśla wicestarosta Grzegorz Kamiński. Fundusze unijne miałyby m.in. pomóc w modernizacji rydułtowskiej pediatrii. – Chcemy poprawić tam warunki, leży nam to na sercu – dodaje wicestarosta. Prócz tego powiat zwrócił się o wsparcie finansowe do pozostałych samorządów.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski