Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Pół miliona na bezpieczeństwo pieszych. A to i tak wciąż za mało

09.04.2017 07:00 | 1 komentarz | art

Trzy chodniki zostaną wybudowane przy drogach powiatowych na terenie gminy.

Pół miliona na bezpieczeństwo pieszych. A to i tak wciąż za mało
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I tak chodników nie ukończą

Jego słowa potwierdza Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu. – Uważamy, że lepiej przeznaczyć większą ilość pieniędzy na zrobienie jednej większej inwestycji, niż rozdrabniać się na kilka niewielkich zadań. Dlatego zaproponowałem odejście od takich praktyk. W tym przypadku doszliśmy jednak do konsensu z gminą, że zrobimy ostatecznie te trzy inwestycje chodnikowe, choć nadal efekt będzie taki, że za te pieniądze nie uda się prawdopodobnie ukończyć żadnej z nich, bo zakres prac do wykonania jest tam spory – mówi Leszek Bizoń.

Krzywy chodnik na Raciborskiej

Rezygnacja z wydatkowania 100 tys. zł na Raciborskiej i przeznaczenia tych pieniędzy na trzy inne chodniki zaskoczyła sołtysów Gorzyc i Osin. – Jeszce na zebraniu sołeckim była mowa o tym, że te 100 tys. zł zostanie przeznaczone na ul. Raciborską – nie kryje zdenerwowania sołtys Gorzyc Ryszard Grzegoszczyk, który jest zarazem gminnym radnym. Swoimi wątpliwościami podzielił się podczas posiedzenia rady gminy. Również radny Henryk Tomala, sołtys Osin nie kryje rozczarowania z powodu braku żadnych środków na ul. Raciborską. – Te 100 tys. zł przydałoby się, chociażby na remont chodnika od Osin w kierunku szkoły w Gorzycach. Tam są takie wybrzuszenia, że ciężko się po nich chodzi np. osobom starszym – uważa Tomala.

Decyzja jednak zapadła i w tym roku budowane będą chodniki przy tych drogach powiatowych, gdzie piesi jak na razie w ogóle nie mają do dyspozycji ciągów pieszych.

(art)

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski