środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Kultura

WAŻNE:

Drugie miejsce dla Teatru Szydełko

08.04.2017 19:00 | 0 komentarzy | (q)

Dziecięcy Teatr Szydełko działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył drugie miejsce na V Rybnickim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Przestrzeń Wyobraźni”, który odbył się 5-6 kwietnia.

Drugie miejsce dla Teatru Szydełko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festiwal od 5 lat przyciąga jedne z najlepszych teatrów amatorskich z całej Polski. W tym roku impreza przybrała charakter międzynarodowy, dzięki udziałowi grupy z Lwowa. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 teatrów, które przeszły wstępną selekcję. Finał oceniało znakomite jury w składzie Agata Dawidowicz, Elżbieta Łągwa-Szelągowska i Dariusz Wiktorowicz (aktorzy, pedagodzy, teatrolodzy, wykładowcy szkół teatralnych, dyrektorzy teatrów i ośrodków kultury). Poziom prezentowanych spektakli był bardzo wysoki a konkurencja ogromna. Tym bardziej wynik Dziecięcego Teatru Szydełko jest sporym sukcesem. Grupa zaprezentowała swój najnowszy spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”, który został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność w tygodniu poprzedzającym festiwal. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie trafia w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością przenoszą widza w bajkowy świat bohaterów. Grupa zdobyła drugie miejsce ex aequo z Teatrem Miodzio z Raciborza.

- Cieszę się z sukcesu młodych aktorów z Szydełka, tym bardziej, że jest to pierwszy festiwal, na którym zaprezentowali „Plastusiowy pamiętnik”. Przestawienie jest pełne dziecięcego uroku i spontaniczności, nie dziwię się więc, że zaskarbiło serca festiwalowej publiczności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonały Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik. Obsada: Jagoda Nowak, Oliwia Więcław, Oliwia Bienias, Julia Tyborowska, Julia Dylich, Tomek Litawa, Dorota Olechowska, Kinga Olejniczak, Natalia Przybysz, Dominika Odrozek, Karina Zając, Magda Strządała, Wanessa Krajewska, Hania Pisarek, Mikołaj Simiński, Marysia Jarząbek, Wiktor Machnica, Konrad Hałaszko.