Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Mażoretki z Nędzy fantastyczne w Marklowicach

08.04.2017 14:30 | 0 komentarzy | (q)

Dla tych dziewczyn taniec to o wiele więcej niż tylko hobby, to wręcz całe życie. I to czuć w każdym występie - czy na lokalnym festynie, czy międzynarodowym konkursie dają z siebie wszystko!

Mażoretki z Nędzy fantastyczne w Marklowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogromne poświęcenie, talent i umiejętności dają fantastyczne efekty. Tym razem dziewczyny z zespołu mażoretkowego "Arabeska II" ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Bajtel" działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, zdobyły świetne noty na V Festiwalu Tanecznym "Aplauz 2017" w Marklowicach. Wyjazd zespołu był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Gminy Nędza.

Młode tancerki startowały w kategoriach: formacje baton (zdobyły I miejsce) oraz mini formacje pom-pom (zajęły II miejsce) w kategorii wiekowej juniorki.

W kategorii osobowość sceniczna startowało siedem dziewcząt, z czego w młodszej grupie III miejsce zajęła Nadia Kowalczyk za układ z dwoma pałkami, a w grupie średniej (13-15 lat) Wiktoria Gatnar za układ z pomponami. Do konkursu dziewczyny przygotowała Aldona Krupa-Gawron oraz Kasia Łabińska.

Mażoretki z gminy Nędza od wielu lat zdobywają najlepsze wyniki w konkursach krajowych i międzynarodowych. Każdy sukces to wynik ciężkiej pracy, długich i wymagających treningów, determinacji i zaangażowania.