Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Paweł Długosz ponownie najlepszym elektronikiem w kraju.

06.04.2017 18:00 | 0 komentarzy | kama

Paweł Długosz ponownie stanął na najwyższym stopniu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Paweł Długosz ponownie najlepszym elektronikiem w kraju.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19 i 20  marca na Wydziale  Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie Paweł zmierzył się z szesnastoma najlepszymi uczniami techników elektronicznych z całej Polski, którzy zdołali przebrnąć przez dwa etapy zmagań konkursowych – szkolny i okręgowy. Uczeń ZST po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w tym gronie.

Zajmując pierwsze miejsce w kraju, Paweł zapewnił sobie nie tylko celujące oceny z wszystkich przedmiotów zawodowych na tegorocznym świadectwie, ale zagwarantował sobie również możliwość wyboru dowolnej uczelni technicznej w kraju, gdyż jedną z nagród w turnieju był indeks wybranej szkoły wyższej.

Paweł Długosz jest niezwykle utalentowanym, wszechstronnie uzdolnionym młodym człowiekiem o wielu zainteresowaniach, który z powodzeniem łączy edukację z samorealizacją w kontekście zainteresowań wykraczających poza profil wybranego kierunku – na co dzień angażuje się w działania związane z funkcjonowaniem w ramach grupy muzycznej „WarRiot” oraz uczęszcza na zajęcia do szkoły muzycznej.

Kolejne zwycięstwo w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA to ważne wydarzenie dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. - dotychczas żadnemu uczniowi ZST nie udało się wygrać tych prestiżowych zawodów dwa razy z rzędu.

Sukces ucznia „Budowlanki” był możliwy dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych:  Bronisławy Ruteckiej, Kornela Barteczki i Romana Magiery.