środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Spełni się marzenie o ciągniku

04.04.2017 07:00 | 1 komentarz | mak

Gmina Lubomia kupi ciągnik, który trafi do gminnych służb komunalnych.

Spełni się marzenie o ciągniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pozycja pod nazwą „zakup ciągnika” już kilkukrotnie wypadała z budżetu. Zawsze były pilniejsze wydatki. Ale wreszcie trzeba było się zdecydować, bo obecnie pracownicy służb komunalnych muszą radzić sobie przy wykorzystaniu sprzętu, który – łagodnie określając – pozostawia wiele do życzenia ze względu na wiek. – Traktor ma więcej lat niż ja – powiedział obrazowo zastępca wójta, Bogdan Burek.

Za nowy ciągnik gmina zapłaci ok. 245,38 tys. zł. W tej cenie otrzyma też pług do śniegu oraz kosiarkę bijakową.

Traktor będzie miał 4–cylindrowy silnik, rewers elektrohydrauliczny, pompę hydrauliczną o mocy min. 80 l/min, napęd 4x4 włączany elektrohydraulicznie, tylny udźwig na min. 4500 kg i dwa siłowniki wspomagające. – Zależało nam, by był wyposażony w różnego rodzaju automatyczne przystawki. To ważne, bo w przyszłości planujemy zakupić na przykład szczotkę do czyszczenia dróg – mówi Bogdan Burek. Do tego wysokiej klasy oświetlenie, w tym ledowe, które będzie przydatne w czasie akcji „zima”. Wygodnie będzie też traktorzyście. Klimatyzacja, fotel z pneumatyczną amortyzacją, pełna automatyzacja – to tylko niektóre udogodnienia. – Wyposażenie jest bogate. Niejedna osobówka takiego nie posiada – żartuje zastępca wójta. – Mamy nadzieję, że ciągnik będzie służył przez lata – dodaje.

27 marca podpisano umowę z firmą, która wygrała przetarg na dostarczenie ciągnika. Firma ma czas do końca maja na realizację zamówienia.

(mak)