Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Spotkanie pełnego składu zarządu MZK z nowym przewodniczącym

31.03.2017 13:00 | 0 komentarzy | juk

28 marca zarząd spotkał się na kolejnym posiedzeniu. Tym razem w pełnym pięcioosobowym składzie. Przypomnijmy, że nowym przewodniczącym został Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju. A skład zarządu uzupełnił Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

Spotkanie pełnego składu zarządu MZK z nowym przewodniczącym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie obrady poświęcono analizie budżetu MZK. Samorządowcy przyjrzeli się sytuacji finansowej od 2013 r. - Przed nami nowe otwarcie i wiele poważnych decyzji do podjęcia. Aby skutecznie działać musimy zacząć od analizy budżetu i poznania naszej sytuacji, w jakim miejscu się znajdujemy. Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że przy wsparciu gmin należących do Związku uda się zrobić wiele dobrego - mówi Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju. Ostatecznie przyjęto sprawozdanie finansowe za 2016 r. Dokument trafi teraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a następnie pod obrady Zgromadzenia Delegatów MZK.

Ponadto członkowie Zarządu zapoznali się z możliwościami technicznymi systemu elektronicznej obsługi pasażerów (e-bilet, system GPS, monitoring w autobusach, tablice informacyjne). - Chodzi nam głównie o informacje dotyczące szczegółowości uzyskanych danych. Czego możemy się dowiedzieć dzięki zastosowanym tutaj rozwiązaniom technicznym. Bez tej wiedzy trudno mówić m.in. o reorganizacji komunikacji i dostosowaniu jej jeszcze bardziej do potrzeb podróżnych - podkreśla Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów.

Nie jest tajemnicą, że przed Zarządem MZK szereg wyzwań i spraw do załatwienia. Niektóre z nich, jak chociażby przyszłość PKM, wymaga natychmiastowych działań. Do tego dochodzi problem finansowania komunikacji na terenie gmin, które nie są członkami MZK (chodzi głównie o miasto Wodzisław), niezadowalający poziom dochodów ze sprzedaży biletów, a także unormowanie kwestii komunikacji bezpłatnej czy przejazdów za złotówkę.