Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Kultura

Liceum Plastyczne w Raciborzu, czyli artyści z zawodowym zacięciem

31.03.2017 12:03 | 0 komentarzy | żet

31 marca w raciborskim Liceum Plastycznym zorganizowano dzień otwarty dla gimnazjalistów zainteresowanych kształceniem w szkole.

Liceum Plastyczne w Raciborzu, czyli artyści z zawodowym zacięciem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauczycielki Katarzyna Kwiotek oraz Gabriela Habrom-Rokosz z właściwą sobie mieszaniną pasji, uprzejmości i wrażliwości, opowiedziały o egzaminach do szkoły, specyfice kształcenia oraz możliwościach rozwoju, które szkoła oferuje uczniom. Wyjątkową, koleżeńską i twórczą atmosferę zachwalali uczniowie szkoły - Darek Nowak, Paulina Orlik oraz Julia Olender (na zdj.).

Po części "teoretycznej" gimnazjaliści wybrali się razem z prowadzącymi na warsztaty plastyczne w szkole oraz forografi i grafiki warsztatowej w Instytucie Sztuki PWSZ Racibórz. To drugie miejsce nie było przypadkowe, gdyż środowiska "Plastyka" oraz raciborskiej uczelni ściśle ze sobą współpracują. Uczniowie Liceum Plastycznego mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach studenckiego koła naukowego fotografii artystycznej FOTON. Dla młodych fotografów jest to ogromna szansa na rozwój umiejętności, którą z powodzeniem wykorzystują.

Dość powiedzieć, że podczas ostatniego Festiwalu Fotografii w Rybniku, swoje prace zaprezentowały uczennice Liceum Plastycznego Oliwa Rzymkiewicz i Dorota Maciaszek. - To bardzo prestiżowy festiwal. Wiele prac nadesłanych przez zrzeszenia profesjonalnych fotografów nie zostało dopuszczonych do pokazów - mówi Gabriela Habrom-Rokosz, ciesząc się z dokonań swoich podopiecznych z FOTON-u.


Zobacz również: