Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Wędkarze sprzątają żwirownie na Ostrogu

30.03.2017 09:00 | 0 komentarzy | (q)

Zarząd Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto zorganizował 25 marca sprzątanie obrzeży łowisk Nr 635 Ostróg i Nr 657 Ostróg „Staw Nr 5 _ NO KILL”, w ramach akcji „Stop śmieciom nad wodami naszego koła" i „Łowię w czystości - nie śmiecę". 

Wędkarze sprzątają żwirownie na Ostrogu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na apel Zarządu Koła odpowiedziało 17 spośród 870 wędkarzy zrzeszonych w Kole Racibórz- Miasto. - Ucieszył nas wzrost liczby wędkarzy naszego Koła, biorących udział w tej akcji w porównaniu z sprzątaniem łowiska w roku 2016. Jest to jednak dalej dość niechlubny rekord frekwencji - mówią wędkarze.

W sprzątaniu uczestniczyło wielu wędkarzy, którym leży na sercu porządek nad brzegami naszych łowisk. - Koledzy, którzy odpowiedzieli na naszą akcję „Stop śmieciom nad wodami naszego koła" i „Łowię w czystości - nie śmiecę". Zebraliśmy 66 worków 120 litrowych, co daje 7.920 litrów odpadów będących produktem wędkarko-turystycznego pobytu nad wodą osób wędkujących i biwakujących. Chcielibyśmy, żeby ta wieloletnia tradycja „Wiosennego sprzątania” przyniosła pożądane efekty w postaci czystych brzegów i przejrzystej wody tych łowisk, przez cały sezon wędkarski 2017 r., a nasi wędkarze z Koła nie pozostawiali po sobie śmieci, tylko je zabierali ze sobą po zakończeniu łowienia, zgodnie z zasadami „Miałeś siłę przynieść pełne? Miej siłę zabrać puste – są lżejsze” oraz „Myślę i nie śmiecę" - dodają.

- Porównując rok do roku obserwujemy również spadek ilości śmieci pozostawianych przez osoby wędkujące i biwakujące nad tymi łowiskami, co może świadczyć o wzrastającej świadomości ekologicznej wśród naszej braci wędkarskiej i odpoczywającej nad naszymi łowiskami w myśl zasady „Nie śmiecę - gdy wypoczywam". Ponadto przygotowaliśmy i odnowiliśmy do wędkowania 15 stanowisk wędkarskich na łowisku Nr 635 Ostróg woda nr 2 - mówią.

- Wszystkim wędkarzom, którzy włączyli się do sprzątania obrzeży łowisk Nr 635 Ostróg i Nr 657 Ostróg „Staw Nr 5 _ NO KILL” dziękujemy za przybycie i aktywny udział w promowaniu akcji: „Stop śmieciom nad wodami naszego koła” oraz „Pomyśl i nie śmieć!”. Uczestnicy sprzątania zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Koła Polskiego Związku Wędkarskiego zostają zwolnieni z wniesienia ekwiwalentu za niewykonanie pracy na rzecz Koła w 2017 r. - zapowiadają.