Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Nogi kobiety w rzece za McDonaldem w Wodzisławiu [ZDJĘCIA], [FILM]

29.03.2017 15:37 | 17 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:29

Policyjna akcja nad rzeką Leśnicą. Dziś w rejonie mostku na ulicy Kolejowej znaleziono pół korpusu ludzkiego, należącego prawdopodobnie do kobiety.

Nogi kobiety w rzece za McDonaldem w Wodzisławiu [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wodzisławska policja otrzymała sygnał o zwłokach na brzegu rzeki około godziny 11.00. – Skierowany na miejsce patrol potwierdził, że w rejonie ulicy Kolejowej znajdują się szczątki ludzkie w postaci dolnej części korpusu – mówi nam komisarz Marta Pydych z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ciało było w daleko posuniętym rozkładzie. Korpus został przecięty na pół, znaleziono dolną część ciała. Na nogach znajdowały się kobiece buty, więc najprawdopodobniej szczątki należą do kobiety.

Na miejsce ściągnięto dodatkowe siły policji, aby przeszukać brzegi rzeki Leśnicy. Policjanci nie znaleźli pozostałej części korpusu. Policja nie wie na razie do kogo należą szczątki oraz jak osoba zginęła. Niewykluczone, że poszukiwania górnej części korpusu będą kontynuowane. Znaleziony fragment ciała zabezpieczono do sekcji. Wykonane zostaną również badania tkanek oraz badania genetyczne, aby sprawdzić,czy ciało należy do którejś z zaginionych osób.

Dół ludzkiego korpusu znaleziono w rejonie tzw. "mostka donikąd", jak potocznie nazywany jest przez mieszkańców miasta. W odległości kilkuset metrów od tego miejsca przebiega linia kolejowa. Jedna z hipotez zakłada, że denatka mogła zostać przejechana przez pociąg, co tłumaczyłoby przecięcie korpusu na pół. Nie wiadomo jednak jak ciało mogłoby zostać przetransportowane na taką odległość, w dodatku na przeciwną stronę rzeki. 

(acz)