środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie

28.03.2017 07:00 | 26 komentarzy | mak, art

17 marca radny powiatowy Mateusz Góral złożył w Komisariacie Policji w Gorzycach zawiadomienie dotyczące baneru, wiszącego od wielu miesięcy na ogrodzeniu Gimnazjum w Czyżowicach. Na banerze znajdował się napis: „Nie likwidujcie naszego gimnazjum”, oznakowany logo Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny składając zawiadomienie powołał się na artykuł 63 a. § 1. Kodeksu wykroczeń, czyli „kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek (...) podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

– Policjanci podjęli już czynności w tej sprawie, toczy się postępowanie – mówi nam kom. Marta Pydych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. W poniedziałek w charakterze świadka na policję wezwana została dyrektor szkoły Stefania Rodak. Miała być „przepytana na tę okoliczność”.

Chciał znać zdanie rodziców

Radny Mateusz Góral uważa, że należy sprawdzić, kto stoi za tym, że baner w ogóle zawisł. I przede wszystkim – czy było na to pozwolenie. – Nie wiem czy gmina i organy zarządzające oświatą wiedziały o tym i czy wydały zgodę na powieszenie baneru. Nie wiem, co na to rada rodziców. Próbowałem skontaktować się z przewodniczącym, ale na stronie internetowej gimnazjum nie można znaleźć ani aktualnej listy rady rodziców, nie ma też regulaminu i kontaktu – mówi rady Góral. Również 17 lutego na profilu społecznościowym opublikował post, w którym w ostrych słowach skrytykował dyrektor szkoły: „Dyrektor powinien być apolityczny !!! Ta szkoła nie jest własnością jednej Dyrektorki, na ten budynek składała się całą społeczność Czyżowicka i On jest jej własnością wszystkich mieszkańców Czyżowic (cytat oryginalny).”

Ludzie:

Stefania Rodak

Stefania Rodak

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.