środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Dozór dla sprawcy napadu w Czerwionce

27.03.2017 07:58 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 17-latka podejrzanego o rozbój. Bandyta napadł pokrzywdzonego, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł mu portfel z zawartością gotówki i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Dozór dla sprawcy napadu w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach, prowadzili postępowanie w sprawie rozboju, do którego doszło w połowie lutego bieżącego roku na ulicy Księdza Pojdy. Wtedy napastnik uderzając i kopiąc pokrzywdzonego, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł mu portfel z zawartością gotówki i dokumentami oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony nie był w stanie opisać napastnika.

Śledczy w toku prowadzonych czynności, ustalili tożsamość sprawcy. Dzięki ich dociekliwości i zaangażowaniu 17-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn podejrzany o rozbój został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut rozboju. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Został oddany pod dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Miejsce wydarzenia: