Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

27.03.2017 07:00 | 0 komentarzy | art

Gmina Gorzyce przymierza się do gruntownej modernizacji szkolnych boisk. Większość z nich pamięta jeszcze lata komuny.

Miliony na nowe boiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, nowe boiska szkolne mają powstać w Gorzycach, Czyżowicach, przy boisku Naprzodu, Rogowie i Turzy Śl. A więc w tych miejscowościach, w których obecne przyszkolne boiska odbiegają od jakichkolwiek standardów, albo nie ma ich wcale (Czyżowice). – Nasi uczniowie muszą mieć lepsze warunki. Te boiska, które mają obecnie do dyspozycji, są wstydem dla naszej gminy i już dawno powinny być przebudowane – mówił nam kilka miesięcy temu Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

Dziś wiadomo już coraz więcej o konkretach. W pierwszej kolejności gmina przymierza się do przebudowy boiska w Gorzycach oraz budowy obiektu w Czyżowicach. Są już gotowe dokumentacje projektowe obu obiektów, a gmina złożyła wnioski o dofinansowanie inwestycji. Obiekt przyszkolny w Gorzycach ma kosztować aż 1,5 mln zł. Ten w Czyżowicach będzie znacznie tańszy, bo jego koszt gmina oblicza na nieco ponad 0,5 mln zł. Gmina ma nadzieję, że na pierwszy obiekt pozyska 777 tys. zł dofinansowania, a na drugi 330 tys. zł. – Oba zadania będą jednak realizowane niezależnie od tego, czy nam się to dofinansowanie uda pozyskać, czy nie – zapewnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach. Na realizację obu zadań w budżecie gminy zarezerwowano już środki – po 500 tys. zł, co oznacza, że w przypadku braku dofinansowania budowa boiska w Gorzycach może się przedłużyć do 2018 r.

W dalszej kolejności realizowane mają być przebudowy boisk w Rogowie i Turzy. – Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej na te zadania – mówi Futerska. Jak dodaje, wszystkie cztery obiekty mają zostać zrealizowane w latach 2017–2018.

(art)