Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Zaparkuj na piętrze

27.03.2017 12:30 | 0 komentarzy | ma.w

Budowa pierwszego parkingu piętrowego w Raciborzu ruszy za rok. Gdyby nie biurokracja taki postój dawno by już powstał w mieście.

Zaparkuj na piętrze
Czy takie obrazki przejdą do przeszłości?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rada miasta dokonała już ostatnich zezwoleń na przeprowadzenie takiej inwestycji przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowoczesna”. Ta stara się o wybudowanie parkingu wielopoziomowego już kolejny rok. – Powiem szczerze, że podejrzewam złośliwość niektórych urzędników. W 2016 roku zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego w ten sposób, że zablokowano nam inwestycję. Zajęło miesiące by umożliwić spółdzielni te plany – mówi nam prezes Tadeusz Wojnar. Spółdzielnia wcześniej nabyła teren od starostwa. – Już miałem budować, a tu dowiaduję się, że linia zabudowy została przesunięta o 6 metrów i jestem zablokowany. Nie ukrywam, że zrobiłem z tego awanturę – wyjawia szef „Nowoczesnej”. Parking piętrowy to niemal punkt honoru dla Wojnara, który po wybudowaniu nowych osiedli przy Warszawskiej i Opawskiej chciał tą inwestycją znów istotnie zmienić krajobraz miasta. By zmieścić duży obiekt w osiedlu uzyskał nawet ministerialne zgody więc tym bardziej zaskoczyły go blokady w magistracie.

Nie słucha podpowiedzi

Nowoczesna chciała rozpocząć budowę w tym roku. Właśnie dostała „zielone światło” z Batorego, że inwestycja jest możliwa, ale prezes Wojnar czeka aż wszystkie zmiany w planie zagospodarowania staną się prawomocne. – Mógłbym budować, słyszę takie podpowiedzi, ale wolę zaczekać. Później przyjdzie nadzór i zacznie kwestionować – tłumaczy T. Wojnar.

Ludzie:

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa