Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

ZSP 4 w Studziennej urządził dzień otwarty. Pokazał co ma najlepszego

25.03.2017 19:27 | 0 komentarzy | ma.w

Szkoła w Studziennej (placówka dla Mniejszości Niemieckiej) prezentowała się rodzicom obecnych i przyszłych uczniów i wychowanków. 25 marca w dzielnicy Raciborza odbyły się pokazowe lekcje, urządzono prezentacje taneczne i zajęcia dla najmłodszych. Reklamowało się także miejscowe przedszkole.

ZSP 4 w Studziennej urządził dzień otwarty. Pokazał co ma najlepszego
Dwujęzyczność jest dużym atutem szkoły i przedszkola w Raciborzu Studziennej (ZSP 4)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (placówka dwujęzyczna) liczy obecnie 120 uczniów i przedszkolaków. Niestety nie ma klasy pierwszej, ale perspektywy na nowy rok ma pozytywne. - Już mamy 13 zerówkowiczów i mamy sygnały o kolejnych zainteresowanych. Dla szkoły dzielnicowej to liczby pozwalające ze spokojem myśleć o utworzeniu pierwszej klasy - mówi dyrektor Małgorzata Górecka - Jarmuła.

Nad organizacją Dnia Otwartego współpracowli nauczyciele i rodzice uczniów. Atrakcją były pokazy tańca i akrobatyki. Zajęcia w tych zakresach są prowadzone w Studziennej jako pozalekcyjne. Urządzono m.in. zajęcia o kulinariach oraz o smokach i legendach. W czasie dziecięcych zabaw wychowawcy spotkali się z rodzicami.

Ambicją pani dyrektor jest stworzyć w ZSP 4 trzy nowe grupy przedszkolne. By do tego doszło potrzeba 60 przedszkolaków. Do placówki zapisuje się sporo dzieci w trakcie roku przedszkolnego, m.in. pociechy osób wracających z zagranicy na stałe do Polski.

Nowością w Studziennej będzie w nowym roku szkolnym nauka j. hiszpańskiego w nowym roku szkolnym.