Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Ulica Ładna wcale nie taka ładna

24.03.2017 19:00 | 1 komentarz | mak, art

Fragment ul. Ładnej w Wodzisławiu po deszczu zamienia się w bajoro. Mieszkańcy pytają, kiedy miasto z prowizoryczną drogą zrobi porządek.

Ulica Ładna wcale nie taka ładna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widoków na poprawę brak

Wodzisławski urząd tłumaczy, że posiada dokumentację na remont ul. Ładnej. Jednak na razie gruntowny remont nie jest zaplanowany w budżecie. W najbliższym czasie planowana jest za to kolejna naprawa nawierzchni. – Wiemy, że mieszkańcy tej ulicy borykają się z problemem stanu nawierzchni drogi, temat jest nam znany. Zlecenie naprawy drogi zostało skierowane do Służb Komunalnych Miasta. Pracownicy SKM mają wykonać naprawę nawierzchni przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w najbliższym czasie – podkreśla Anna Szweda–Piguła, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu. Wygląda więc na to, że po raz kolejny doraźnie zostanie nawieziony kamień.

Potrzeby duże, pieniędzy za mało

Przewodnicząca rady dzielnicy Wilchwy Teresa Rybka, która jest jednocześnie radną miejską, monitowała już w sprawie ul. Ładnej wraz z radną Patrycją Stokołosą. – Projekt remontu drogi jest gotowy, natomiast na wykonanie trzeba 400 tys. zł – przyznaje radna Teresa Rybka. Są to około dwa roczne budżety rady dzielnicy. Takich pieniędzy – żeby chociaż dołożyć do inwestycji – rada dzielnicy w obecnym budżecie nie ma. Tym bardziej że i tak przeznaczy część środków na obowiązujący w mieście Plan Rozwoju Dróg. Radna Rybka podkreśla, że w perspektywie droga będzie wykonana, jednak mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Radna dodaje też, że potrzeb w dzielnicy Wilchwy jest naprawdę dużo. Przykład? Zniszczona trasa do kościoła św. Wawrzyńca, z której korzysta wielu mieszkańców.

(art), (mak)