Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Kolejne przetasowania w MZK. Wójt Mszany dołączył do zarządu

24.03.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Wójt Mszany Mirosław Szymanek został nowym członkiem zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Wybrano też przewodniczącego zarządu – wiceprezydenta Jastrzębia, Janusza Budę.

Kolejne przetasowania w MZK. Wójt Mszany dołączył do zarządu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyboru dokonano 23 marca na posiedzeniu zgromadzenia delegatów MZK. Wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, Janusz Buda, otrzymał głosy wszystkich gmin należących do Związku.

Zanim doszło do głosowania, Janusz Buda złożył wniosek o odwołanie z zarządu Benedykta Lanusznego, który jest jednocześnie dyrektorem biura MZK. Powtórzył po raz kolejny, że w Zarządzie powinni zasiadać jedynie przedstawiciele statutowi gmin członkowskich. Według części przedstawicieli Związku niedopuszczalne jest bowiem to, że Lanuszny - jako członek zarządu ma decydować m.in. o zatrudnieniu w biurze MZK, czyli również o sobie.

Delegaci nie zgodzili się jednak na zmianę porządku obrad i propozycja ta przepadła. Mimo to Janusz Buda zgodził się kandydować na przewodniczącego zarządu i w głosowaniu tajnym otrzymał 10 głosów. Sprzeciwu nie było. - Zdaję sobie sprawę w jakim miejscu jest Związek. Cieszę się, że mam zaufanie delegatów reprezentujących gminy i nie ukrywam, że jeśli moje działania zderzą się z murem nie do przebicia - zrezygnuję. Przed nami trudne wyzwania, które sukcesywnie postaramy się wykonać - stwierdził Janusz Buda.

Podczas posiedzenia uzupełniono także skład osobowy zarządu MZK. Nowym członkiem został Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana. W głosowaniu tajnym otrzymał 9 głosów. Przypomnijmy, że w zarządzie zasiadają także: Benedykt Lanuszny, wiceprzewodniczący zarządu i dyrektor biura MZK, a także członkowie: Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów oraz Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa. Pierwsze obrady zarządu w nowym składzie zaplanowano na wtorek, 28 marca. Niedawno z członkostwa w Zarządzie zrezygnował wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny. Taką zapowiedź dał też wcześniej wiceburmistrz Rydułtów - Marcin Połomski, jednak ze względu na to, by zarząd mógł sprawnie funkcjonować (potrzeba jest odpowiednia liczba członków), postanowił pozostać.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa