Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

SP 4 nie wyprowadzi się na Kasprowicza

23.03.2017 18:30 | 0 komentarzy | ma.w

Plany raciborskiego magistratu by przenieść „czwórkę” z obecnej siedziby do budynku po likwidowanym Gimnazjum nr 1 trzeba odłożyć przynajmniej na rok.

SP 4 nie wyprowadzi się na Kasprowicza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wskutek reformy oświaty urząd miasta likwiduje gimnazja w Raciborzu. „Jedynkę” chce zmienić w siedzibę SP 4, która przeniosłaby się z zabytkowego budynku przy ul. Wojska Polskiego na Kasprowicza. Doszłoby do zmiany adresu placówki, co wymaga procedury powiadomienia rodziców z półrocznym wyprzedzeniem. Tego urzędnicy nie zrobili więc odkładają przeprowadzkę szkoły „na rok lub dwa” jak twierdzi prezydent Raciborza Mirosław Lenk. - Docelowo SP4 przeniesiemy do obiektów przy Kasprowicza. Odtwarzanie tam, po likwidowanym G1 dawnej SP12 nie ma sensu – mówi Lenk. Nie kryje, że „w tym rejonie jest o jedną szkołę za dużo” i wymienia: SP4, SP13 i SP15.

Projekt uchwały likwidującej gimnazja i tworzącej ośmioklasowe podstawówki będzie głosowana na sesji marcowej. Komisja oświaty zaopiniowała jej projekt pozytywnie (z jednym głosem sprzeciwu Tomasza Cofały). Negatywnie zaopiniowało (ale po terminie ustawowym) ten projekt Forum Związków Zawodowych. Za powód podało brak gwarancji zatrudnienia dla nauczycieli z likwidowanych placówek. Z informacji jakie podał w tej sprawie naczelnik wydziału edukacji raciborskiego urzędu Robert Myśliwy projekt uchwały został przygotowany według wymogów ministerialnych i nie przewiduje zapisów dotyczących zatrudnienia nauczycieli.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu