środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

O Sejmie wiedzą wszystko

22.03.2017 07:00 | 0 komentarzy | (q)

W poniedziałek 20 marca w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu odbył się konkurs "Wiedzy o Sejmie". Gimnazjaliści powiatu wodzisławskiego wykazali się większą wiedzą niż uczniowie szkół pozostałej części kraju. 

O Sejmie wiedzą wszystko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aż 59 uczniów szkół gimnazjalnych powiatu wodzisławskiego rywalizowało w konkursie „Wiedzy o Sejmie”, przeprowadzonym w Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej. Organizatorem konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem marszałka Sejmu RP – Marka Kuchcińskiego, była poseł Teresa Glenc oraz Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

Konkurs oraz wykład zorganizowany został w ramach projektu edukacyjnego, którego celem jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy na temat Sejmu, jego organów, funkcji oraz procesu legislacyjnego. Gimnazjaliści wysłuchali najpierw prelekcji przygotowanych przez pracowników Wszechnicy Sejmowej, a następnie zmagali się z niełatwymi pytaniami testowymi.

Poziom wiedzy uczniów naszego powiatu był bardzo wysoki. – Jeszcze nigdy w historii konkursu nie zdarzyło się, aby aż dwie osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów – oznajmił Ireneusz Nowak z Kancelarii Sejmu. W wyniku przeprowadzonej dogrywki zwycięzcą konkursu został Jakub Durczok z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu. Drugie miejsce zajął Mateusz Salamon z Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach. Trzecie miejsce zdobył Jakub Konieczny z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez marszałka Sejmu RP i poseł Teresę Glenc. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano również dyplomy oraz materiały promocyjno – edukacyjne Sejmu.

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku planowana jest kolejna edycja.

Ludzie:

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm