Czwartek, 6 sierpnia 2020

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

RSS

20 lat minęło... czyli jubileusz Radlina

21.03.2017 16:46 | 5 komentarzy | juk

Na deskach radlińskiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się dziś uroczysta sesja z okazji 20-lecia samorządności miasta.

20 lat minęło... czyli jubileusz Radlina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wydarzenie zaproszeni zostali między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, wieloletni pracownicy urzędu i jednostek miejskich.

- Od 1997 r. jesteśmy świadkami odbudowy, a w wielu obszarach wręcz budowy licznych elementów życia miejskiego. Obserwowaliśmy, jak odbudowuje się infrastruktura, jak rozwiązywane są od lat nabrzmiały problemy. Aż wreszcie jak tworzy się tożsamość. Jak uczymy się być dumni z tego, że jesteśmy radlinianami. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do reaktywacji naszego miasta - mówiła burmistrz Radlina Barbara Magiera.

Podczas uroczystości odbyło się również nadanie honorowego obywatelstwa Radlina. Została nim Kazimiera Drewniok-Woryna. Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa śląskiego otrzymał Jacek Sobik. Wydarzenie obfitowało w bogaty i różnorodny program artystyczny. Nie obyło się również bez gratulacji, życzeń i kwiatów.