Czwartek, 26 kwietnia 2018

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Wtorek pełen wydarzeń w Raciborzu

20.03.2017 18:30 | 0 komentarzy | żet

Bieg, nadanie nazwy rondu, uroczysta sesja, medale i spotkanie ze znanym dziennikarzem... To wszystko będzie się działo we wtorek 21 marca w Raciborzu.

Wtorek pełen wydarzeń w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wtorkowymi wydarzeniami spokojnie można byłoby obdzielić cały tydzień. Rankiem 21 marca odbędzie się Bieg Niezłomnych (zapisy od godz. 9.15 na przystani nad Odrą, start o godz. 10.30). Na godzinę 11.00 zaplanowano uroczystość otwarcia ronda im. Żołnierzy Niezłomnych na placu Mostowym, w czym oprócz władz Raciborza i przedstawicieli środowisk patriotycznych, udział wezmą również zwycięzcy biegu.

Po południu w raciborskim muzeum odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta Racibórz (początek o godz.17.00) z okazji 800-lecia praw miejskich Raciborza. W tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział m.in. przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Zaprosiliśmy naprawdę znamienitych gości, by wspólnie przeżyć te podniosłe chwile. Muzeum jest pięknym i niezwykle reprezentacyjnym miejscem, którego przestrzeń jest jednak ograniczona. Z tego powodu wejście na tę sesję będzie możliwe tylko za zaproszeniem - informuje Leszek Iwulski z Urzędu Miasta Racibórz.

Ważnym punktem uroczystości będzie wręczenie medali "Zasłużony dla Miasta Raciborza". W gronie uhonorowanych osób znaleźli się: ks. Jan Szywalski, Joachim Raczek, Lucyna i Marek Rajczykowscy, Marian Szlapański oraz Piotr Libera.

Ważna informacja dla kierowców: z powodu uroczystości na cały dzień wyłączono z ruchu parkingi w centrum Raciborza - na placu Ofki Piastówny oraz przy ul. Kowalskiej (obok dawnego Labiryntu).

Jakby tego wszystkiego było mało, o godz. 18.00 w Księgarni Sowa rozpocznie się spotkanie z Tadeuszem M. Płużańskim - dziennikarzem i publicystą takich tytułów prasowych jak "Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Gazety Polskiej Codziennie". Spotkanie będzie poświęcone najnowszej książce autora pt. "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy".