Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Klon stanął pod ZSOMS. Sadziły go posłanka Lenartowicz i dyrektor Nowacka

20.03.2017 12:10 | 1 komentarz | ma.w

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu oraz 40-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przy placówce zasadzono klon. Umieszczono go obok masztu na szkolny sztandar. To prezent posłanki Lenartowicz na okazję jubileuszu popularnego SMS-u.

Klon stanął pod ZSOMS. Sadziły go posłanka Lenartowicz i dyrektor Nowacka
Drzewko przy ZSOMS w Raciborzu posadziły Gabriela Lenartowicz i Ludmiła Nowacka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Z wiosną idzie nadzieja. Ostatnio w Polsce jest dosyć głośno, o tym, że dużo drzew się wycina. Obserwujemy tego przykre konsekwencje. Zwykle jest tak, że doceniamy coś gdy się to traci. Tymczasem drzewa żyją dłużej niż ludzie, zdarzają się takie, które są starsze niż piramidy  - mówiła uczniom ZSOMS posłanka Lenartowicz podczas spotkania poprzedzającego uroczyste zasadzenie klonu. Wraz z politykiem sadzili go dyrektor Ludmiła Nowacka oraz uczniowie: Szymon Dziuba, Dominika Stosz, Maja Ranosz i Paulina Czekała.

Prócz jubileuszu ZSOMS okazją by posadzić drzewo był Międzynarodowy Dzień Lasu. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym dniu w wielu krajach na całym świecie, prowadzone są szerokie kampanie sadzenia drzew. Dodatkowo organizowane są akcje i projekty o charakterze lokalnym, krajowym a nawet międzynarodowym, zwracające uwagę na znaczenie drzew i lasów dla funkcjonowania naszej planety i poruszające istotne kwestie dotyczące przyrody. Akcja odbywa się w przededniu kalendarzowej wiosny i symbolizuje odradzającą się przyrodę i tradycyjnie świętowanie w naszym kraju, zwłaszcza przez młodzież.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.