Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Międzyprzedszkolny turniej wiedzy o UE

15.03.2017 12:11 | 0 komentarzy | kama

„Unia łączy europejskie kraje, ma też swoje obyczaje”-  tak brzmiał okrzyk jednej z drużyn, które wzięły udział w międzyprzedszkolnym quizie o Unii Europejskiej.

Międzyprzedszkolny turniej wiedzy o UE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej wiedzy rozegrał się pomiędzy dwoma chwałowickimi przedszkolami -  nr 13 im. M. Kownackiej i nr 14 im. J. Korczaka. Przedszkolaki w ramach projektu „Wyruszamy w podróż” podczas zajęć, zdobywały  podstawową wiedzę o samej organizacji, oraz o  niektórych państwach członkowskich. Tym samym przygotowywały się do quizu sprawdzającego zebrane informacje.

Obie drużyny spotkały się w Korczaku w piątek 10 marca. Tam czekały ich nie lada zadania. W pierwszym etapie drużyny odpowiadały na pytania z odpowiedziami a lub b. Drugi etap, był bardziej praktyczny. Dzieci miały ułożyć puzzle, przedstawiającą flagę i odgadnąć czyje to barwy narodowe, a także wykazać się znajomością  zagranicznych przysmaków narodowych. Przerywnikiem wszystkich konkurencji była muzyczno ruchowa podróż przez niektóre kraje, a więc nie zabrakło czeskiej polski, włoskiej taranteli i francuskiego kankana. Pojedynek przebiegał sprawnie pod czujnym okiem komisji, której członkami były Panie Dyrektor z obu placówek. Quiz zakończył się remisem. Obie drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Finałem wspólnej zabawy  było  pamiątkowe zdjęcie na tle flagi Unii Europejskiej i odśpiewanie unijnego hymnu.