Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Kogel mogel w pszowskiej oświacie. Oto efekty reformy

14.03.2017 07:00 | 1 komentarz | juk

Radni podjęli uchwałę dotyczącą dostosowania pszowskich szkół do nowego systemu oświatowego. Od 1 września na terenie miasta będą funkcjonowały cztery 8-letnie szkoły podstawowe.

Kogel mogel w pszowskiej oświacie. Oto efekty reformy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strategia rozwoju oświaty w Pszowie została przygotowana przez Mirellę Ogrocką, dyrektora Zespół Obsługi Placówek Oświaty w Pszowie wraz z dyrektorami szkół podstawowych oraz gimnazjum. Zakłada ona przekształcenie obecnie istniejących na terenie miasta trzech podstawówek w 8-letnie Szkoły Podstawowe. A ze względu na zwiększającą się ilość uczniów z 752 w obecnym roku szkolnym do około tysiąca w 2019/2020 dotychczasowe gimnazjum zostanie przekształcone w 8-letnią Szkołę Podstawową nr 4. Tym samym w Pszowie będą działały od września cztery podstawówki. Dodajmy, że w SP 4 przez kolejne dwa lata nauki będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych rozmowach magistrat chciał przenieść część dzieci z obecnych III klas do budynku gimnazjum. Na takie działanie nie zezwoliło kuratorium. Ale jeśli z takim wnioskiem wystąpią sami rodzice, to wówczas uczniowie przyszłorocznych oddziałów klas IV z SP 1 i SP 2 będą mogli zostać przeniesieni do nowej SP 4. – Dyrektorzy szkół podstawowych nr 1 i 2 zostali zobowiązani do tego, aby rodzicom przekazać deklaracje, w których będą mogli wyrazić chęć przeniesienia swojego dziecka do SP 4 – mówiła podczas lutowej komisji Rozwoju Miasta, Planowania i Budżetu Mirella Ogrocka.