Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wójt Utracki rozmawiał z posłami o pieniądzach na kanalizację i halę

13.03.2017 06:40 | 0 komentarzy | eos, ż

Dzięki poparciu posłów Prawa i Sprawiedliwości Czesława Sobierajskiego i Grzegorza Janika, wójt Krzyżanowic rozmawiał w Warszawie o dużych pieniądzach na inwestycje w gminie.

Wójt Utracki rozmawiał z posłami o pieniądzach na kanalizację i halę
Poseł Grzegorz Janik, wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, poseł Czesław Sobierajski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywy posła Czesława Sobierajskiego wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki wraz z włodarzami Lubomi i Kornowaca spotkał się w ministerstwie środowiska z sekretarzem stanu Mariuszem Gajdą, któremu przedstawione zostały plany rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej zlewiska zbiornika Racibórz oraz związane z tym problemy gmin. Poproszono też o rozważenie możliwości udzielenia pomocy finansowej w związku z planowaną budowa kanalizacji. W spotkaniu uczestniczył sam poseł, który mocno zaangażował się w sprawę budowę kanalizacji.

Wójt G. Utracki spotkał się w ostatnim czasie również z posłem Grzegorzem Janikiem, aby rozeznać możliwość wsparcia gminy w uzyskaniu dofinansowania na budowę hali sportowej oraz ustalić spotkania w tej sprawie w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Efektem była wizyta wójta w Warszwie, podczas której włodarz Krzyżanowic miał okazję przedstawić wiceministrowi Jarosławowi Stawarskiemu, a następnie dyrektorowi wydziału infrastruktury sportowej, plany budowy obiektu sportowego oraz zorientować się w możliwościach pozyskania dofinansowania na jego realizację. Spotkanie w ministerstwie zorganizował, a także uczestniczył w nim poseł Grzegorz Janik. W najbliższym czasie gmina złoży wniosek o współfinansowanie planowanej inwestycji.

Ludzie:

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Grzegorz Janik

Grzegorz Janik

Poseł na Sejm

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.