Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Radni deklarują pomoc w sprawie programu Rodzina 500 plus

13.03.2017 07:00 | 2 komentarze | art

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego z powiatu wodzisławskiego: Bronisław Karasek i Janusz Wita zapewnili nas, że przyjrzą się sprawie przedłużających się postępowań administracyjnych, dotyczących wypłat środków z programu „Rodzina 500 plus” dla rodzin, w których któreś z rodziców pracuje np. w Czechach.

Radni deklarują pomoc w sprawie programu Rodzina 500 plus
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach, podlegający Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego wstrzymuje wypłaty świadczenia dla wielu rodzin m.in. z powiatu wodzisławskiego. Powód?  Zdaniem samych zainteresowanych, bałagan w ROPS-ie.

O możliwość interwencji w tej sprawie zapytaliśmy radnych sejmiku województwa, którzy reprezentują nasz powiat. Bronisław Karasek z PSL-u przyznał, że o problemie słyszał. - Albo złożę w tej sprawie interpelację, albo też będę bezpośrednio interweniował u marszałka, bo rzeczywiście problem jest istotny i dotyczy wielu osób – powiedział nam Karasek. Z kolei Janusz Wita z RAŚ, przyznał, że o problemie nie słyszał, ale zapewnił, że się ze sprawą zapozna i również postara się interweniować.

(art)