Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

PILNE

Przez centrum 20 km/h. Tego chcą mieszkańcy Radlina

12.03.2017 18:57 | 48 komentarzy | juk

Radlinanie opisali jak widzą centrum swojego miasta.

Przez centrum 20 km/h. Tego chcą mieszkańcy Radlina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lokalna Grupa Wsparcia działająca przy radlińskim projekcie CityCentreDoctor w połowie lutego zaprezentowała raport z badania ankietowego i diagnozy centrum Radlina. Wyniki ankiet, wywiadów i obserwacji są jasne - spośród 267 ankietowanych, prawie połowa, bo 119 osób chce w centrum miasta miłą kawiarenkę, 91 mieszkańców marzy o kinie na wolnym powietrzu, a 98 osób uważa za konieczność budowę nowoczesnego parkingu. Najpilniejszą inwestycją w centrum jest - zdaniem 123 ankietowanych - ograniczenie ruchu w centrum na ul. Korfantego od skrzyżowania z ul. Rogozina, aż do skrzyżowania z ul. Rymera.

Dwie strony medalu

Podsumowując odpowiedzi ankietowanych, rysuje się dwojaki obraz centrum miasta. Z jednej strony jest on wykorzystywany przez mieszkańców. Radlinianie odwiedzają centrum miasta dość często, spacerują albo robią zakupy. Jedna czwarta respondentów jest w centrum codziennie, a połowa z nich dwa razy w tygodniu. Większość ankietowanych odwiedza to miejsce, aby skorzystać z usług pocztowych, urzędowych i opieki medycznej. Respondenci wskazywali centrum miasta jako najlepsze miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Sporo (ale nie większość) osób deklaruje, że wolny czas spędza w centrum Radlina.

Z drugiej strony ponad połowa respondentów wskazała na inne miasta, jako najlepsze miejsca do znalezienia pracy. Zgodnie z deklaracją trzech czwartych ankietowanych godziny otwarcia miejsc oferujących usługi rekreacyjne są średnio zadowalające lub niezadowalające. Również większość odpowiedzi wskazuje inne miasta jako najlepsze miejsce do robienia zakupów - Rybnik, Katowice czy Kraków.