Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Zmieńcie rozkład jazdy autobusów, żeby można było zdążyć na pociąg!

11.03.2017 19:00 | 5 komentarzy | mak

Tyle mówi się o smogu oraz o tym, żeby przesiadać się z samochodów do autobusów i pociągów. Mieszkaniec Wodzisławia wytknął władzom miasta, że to tylko nośne hasła, a praktyka pokazuje co innego - rozkład jazdy miejskich autobusów jest ułożony tak, że trudno zdążyć na pociąg.

Zmieńcie rozkład jazdy autobusów, żeby można było zdążyć na pociąg!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na władze miasta spadła krytyka. Dotyczy ona miejskiej komunikacji autobusowej, a dokładnie – rozkładu jazdy. Mieszkaniec dzielnicy Kokoszyce na swoim przykładzie pokazał, że rozkład jazdy ułożony jest – jego zdaniem w niewłaściwy sposób. – Nie ma żadnego skomunikowania. Proszę mi wierzyć, że autobusy jeżdżą dla samego jeżdżenia – stwierdził mieszkaniec Kokoszyc podczas spotkania z prezydentem Mieczysławem Kiecą w tej dzielnicy.

Na dworzec samochodem

Problem dotyczy braku dostosowania miejskiego rozkładu jazdy z rozkładem jazdy pociągów. – Mamy wzmożone połączenia kolejowe, z których zaczyna korzystać coraz więcej ludzi. Sam staram się do nich należeć. Tylko wydaje mi się, że nikt nie interesuje się tym, czy mieszkańcy mają jak dostać się na te pociągi. Podam jeden z przykładów. Pociąg z Wodzisławia do Warszawy odjeżdża o godz. 10.35, a autobus z Kokoszyc w kierunku centrum o godz. 10.28. Nie ma możliwości, żeby dojechać – przedstawił sytuację mieszkaniec Kokoszyc i dodał, że wówczas nie pozostaje nic innego, jak dojeżdżać na dworzec kolejowy samochodem. – Tylko że parking pod dworcem jest często tak zapełniony, że nie ma gdzie zaparkować. Poza tym cały czas słyszymy o problemie smogu. Jak to się ma do walki z zanieczyszczonym powietrzem?  – dziwił się mężczyzna.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.