środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kopalnia przyjmie nie tylko absolwentów

05.03.2017 19:00 | 7 komentarzy | mak

Kopalnia ROW, która pod swym szyldem zrzesza Ruchy: Rydułtowy, Marcel, Jankowice i Chwałowice, planuje kolejne przyjęcia do pracy

Kopalnia przyjmie nie tylko absolwentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza fala przyjęć została uruchomiona już w ubiegłym roku. Kopalnia sięgała głównie po absolwentów szkół górniczych, którzy mieli gwarancje zatrudnienia po ukończeniu nauki. Tak będzie nadal. Pierwszeństwo będą mieli absolwenci z gwarancjami pracy. Dotyczy to całej Polskiej Grupy Górniczej.

Zaczyna brakować absolwentów

Jeśli chodzi o kopalnię ROW, to do przyjęcia pozostało 78 absolwentów. W skali miesiąca na każdym z Ruchów zatrudnianych jest 20–30 absolwentów, których za chwilę zabraknie. – W tym roku będziemy sukcesywnie sięgać po ludzi z zewnętrznego rynku pracy. Według prognoz nastąpi to już w marcu – zapowiedział Marcin Maciejczyk, dyrektor kopalni do spraw pracowniczych. Poinformował o planach zakładu podczas sesji rady miasta w Rydułtowach, która odbyła się 16 lutego i była poświęcona m.in. przyszłości Ruchu Rydułtowy Kopalni ROW.

Kierownictwo kopalni podkreśla, że zainteresowanie zatrudnieniem jest duże. – Mamy bardzo wielu chętnych, którzy chcieliby przyjąć się do pracy we wszystkich Ruchach Kopalni ROW. W ubiegłym tygodniu mieliśmy ponad 480 podań o przyjęcia do pracy – mówił dyrektor Maciejczyk.