Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Luxtorpeda zajechała do Raciborza. Było rockowo, duchowo i patriotycznie [ZDJĘCIA]

... W połowie koncertu Litza prosi o pół minuty ciszy dla uczczenia bohaterów. Gasną światła. Wypełniona ludźmi sala zamiera w milczeniu, po czym eksploduje gromkim ZA WOLNOŚĆ...

Luxtorpeda zajechała do Raciborza. Było rockowo, duchowo i patriotycznie [ZDJĘCIA]

Takiego koncertu już dawno nie było w Raciborskim Centrum Kultury. Potężne gitarowe brzmienia, mocne wokale, świetne teksty. Tłum fanów, ale też mieszkańców Raciborza, skuszonych perspektywą patriotycznego koncertu w niestandardowej formule. Do tego wszystkiego on - Robert Friedrich "Litza", lider i założyciel grupy, zapowiadający i objaśniający kolejne numery, imponujący siłą ducha, ujmujący szczerością, wiarą i wrażliwością. 

Luxtorpeda zagrała w Raciborzu w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert był darmowy i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu, którzy wypełnili salę widowiskową Raciborskiego Domu Kultury przy Chopina. Już na samym początku muzycy porwali publikę najbardziej pasującym do klimatu święta kawałkiem "Jak husaria". Kolejne półtorej godziny wypełniły utwory, którymi Luxtorpeda zawojowała rockową scenę w Polsce, m.in. Autystyczny, Hymn, Księgowy.

Po koncercie Litza spotkał się z fanami, rozdawał kostki i autografy, pozował do zdjęć z fanami. Fotorelacja autorstwa Pawła Okulowskiego w dołączonej do artykułu galerii.

Wojtek Żołneczko


W najnowszym wydaniu "Nowin Raciborskich" (7.03.17) opublikujemy wywiad, który przeprowadziliśmy z muzykami Luxtorpedy. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].