środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Na Zbiorniku Racibórz hula wiatr [ZDJĘCIA]

02.03.2017 19:00 | 2 komentarze | żet, ma.w

Błoto, setki ton prętów zbrojeniowych, hałdy kamieni, niedokończone konstrukcje – tak wygląda dziś plac budowy Zbiornika Racibórz Dolny.

Na Zbiorniku Racibórz hula wiatr [ZDJĘCIA]
Plac budowy Zbiornika Racibórz Dolny. W oddali elementy budowli przepływowo-spustowej na zaporze czołowej. Nieopodal widać zdemontowany dźwig. Dwa inne, który były wykorzystywane do wznoszenia tej potężnej konstrukcji, wywieziono już z placu budowy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Było źle, a pracują ci sami ludzie

Zaniechania w działaniach, po stronie rządowej, w sprawie budowy Zbiornika dostrzega poseł Czesław Sobierajski z Prawa i Sprawiedliwości. Jest zwolennikiem zmian personalnych w RZGW Gliwice. Uważa, że na jego czele powinien stanąć Franciszek Pistelok, aktualny zastępca dyrektora, ale wcześniej szef zarządu, za czasów poprzednich rządów PiS-u. – Niech wraca, tyle niedobrego się działo – mówi nam poseł Sobierajski. Inną proponowaną przez niego korektą kadrową jest pożegnanie z Adamem Hajdukiem, byłym starostą raciborskim, który trafił do RZGW zaraz po wyborach, gdy sam zrezygnował z pracy w samorządzie. – Jak była komisja w Kuźni, to rozmawiałem z podsekretarzem Gajdą z ministerstwa, że nie wyobrażam sobie, żeby na miejscu witał nas A. Hajduk. A witał. Sytuacja powtórzyła się niedawno gdzie w sprawach związanych z budową Zbiornika skierowano mnie właśnie do A. Hajduka. Są pewne granice absurdu – dąsa się parlamentarzysta. Według Sobierajskiego brak konkretnych decyzji personalnych szkodzi wizerunkowi jego partii. – Jeżeli coś było źle, a było źle, jeżeli tylekroć zmieniano inżyniera kontraktu, a w RZGW są wciąż ci sami ludzie to ja muszę nacisnąć mocniej, bo dla mnie ta sytuacja jest coraz bardziej nieznośna. Ja myślałem, że Adama Hajduka w RZGW już dawno nie ma – kontynuuje Cz. Sobierajski. Pamięta jak wcześniej trafił do RZGW Andrzej Markowiak (były prezydent, szef A. Hajduka w urzędzie) i przyznaje, że ta instytucja przypomina miejsce „dla spadochroniarzy”.

(m)Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz