Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Miliony na przebudowę Młodzieżowej. Inwestycja ma ruszyć w tym roku

02.03.2017 09:02 | 3 komentarze | mak

Świetna wiadomość dla wodzisławian i nie tylko. Ulica Młodzieżowa, która jest częścią Drogi Wojewódzkiej nr 936, doczeka się przebudowy. Tak wynika z przygotowanego planu remontu dróg wojewódzkich.

 Miliony na przebudowę Młodzieżowej. Inwestycja ma ruszyć w tym roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Optymistyczną wiadomość przekazał Leszek Bizoń - członek zarządu powiatu wodzisławskiego. Poinformował o tym na konferencji prasowej, która obyła się 1 marca. - Jest już gotowy plan remontów dróg wojewódzkich. Nie został jeszcze podpisany, ale jego treść została uzgodniona z marszałkiem, więc dokument nie powinien być już zmieniany - przekazał Leszek Bizoń.

Z planu remontu dróg wojewódzkich wynika, że już w tym roku rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu - od skrzyżowania z ul. Pszowską w Kokoszycach aż do przejazdu kolejowego w Zawadzie. - To bardzo dobra wiadomość, bo droga jest w złym stanie - podkreślił Leszek Bizoń.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje, że inwestycja może pochłonąć ok. 26 mln zł. Przebudowa ma być prowadzona w cyklu dwuletnim. Ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończy się w kolejnym.

Zła wiadomość jest taka, że przebudowa będzie wiązała się z poważnymi utrudnieniami. - Pod drogą występują niespójne grunty o różnej nośności. Technologia przebudowy przewiduje, że prace będą prowadzone odcinkami. Będą polegały na rozebraniu drogi na całej szerokości danego odcinka, wykonaniu stabilizacji gruntu, podbudowy i pozostałych prac- wylicza Leszek Bizoń.

To oznacza, kierowcy będą musieli liczyć się z objazdami.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski