Piątek, 15 listopada 2019

imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

RSS

Będą odbierać śmieci od działkowiczów?

27.02.2017 19:00 | 0 komentarzy | juk

Miasto zamierza od przyszłego roku odbierać śmieci również z terenów niezamieszkałych, czyli ogródków działkowych i terenów rekreacyjnych. – Przymierzamy się do rozpoczęcia od 2018 r. odbioru odpadów komunalnych z ogródków działkowych i działek rekreacyjnych – informuje Marek Gajda z radlińskiego magistratu.

Będą odbierać śmieci od działkowiczów?
Fot. rodmalina.blogspot.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczas, podobnie jak w innych miejscowościach regionu, miasto Radlin zajmowało się wyłącznie wywozem odpadów z posesji zamieszkałych. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Jeśli radni podejmą odpowiednią uchwałę na lutowej sesji, to od 1 stycznia 2018 r. firma odpowiedzialna za wywóz śmieci z terenu miasta będzie również odbierać śmieci z ogródków działkowych. Marek Gajda dodaje, że temat był podejmowany przez radlinian na spotkaniach włodarzy z mieszkańcami i urząd postanowił pochylić się nad tym problemem.

Dotarliśmy do stawek rocznych opłat za wywóz śmieci, które zostały zamieszczone w projekcie uchwały. Dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, opłata wyniesie 50 zł od jednego domku, jeśli odpady komunalne będą segregowane, oraz 100 zł, jeśli odpady nie będą zbierane i odbierane w sposób selektywny. Dla każdej działki na terenie rodzinnych ogrodów działkowych opłata wyniesie 12 zł od jednej działki, jeśli odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób selektywny i 20 zł, jeśli selektywnie zbierane i odbierane nie będą. Z kolei dla innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno–wypoczynkowe opłata wyniesie 30 zł od jednej nieruchomości, jeśli odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób selektywny i 60 zł, jeśli odpady nie będą segregowane.

(juk)