Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Związkowcy: Co po połączeniu PGG i KHW?

27.02.2017 08:59 | 0 komentarzy | acz

Centrale związkowe z Polskiej Grupy Górniczej, w tym Solidarność, przekazały zarządowi spółki wspólne stanowisko, w którym zwróciły się o szczegółowe informacje na temat wpływu planowanego przyłączenia Katowickiego Holdingu Węglowego do PGG na funkcjonowanie firmy.

Związkowcy: Co po połączeniu PGG i KHW?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sygnatariusze wystąpienia domagają się przede wszystkim zaprezentowania nowego biznesplanu dla PGG i przedstawienia uzgodnień z inwestorami dotyczących zapewnienia środków finansowych na inwestycje. Żądają też gwarancji funkcjonowania wszystkich kopalń

i zakładów PGG oraz gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników PGG. Ponadto domagają się renegocjacji porozumienia z 19 kwietnia 2016 roku w zakresie wprowadzenia kwartalnego okresu oceny realizacji biznesplanu oraz możliwości kwartalnego przywracania zawieszonych świadczeń płacowych, a także wydłużenia okresu niezbędnego na opracowanie i wdrożenie nowego układu zbiorowego.

– Chcę wyraźnie podkreślić, bo różnie się to przedstawia w mediach, że my nie jesteśmy przeciwni przyłączeniu KHW do naszej spółki, ale nie może być tak, że ta operacja odbędzie się bez żadnych gwarancji i zabezpieczeń dla załogi PGG – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w spółce. – Dziś mamy taką sytuację, że centrale z holdingu próbują wywalczyć jak najlepsze warunki połączenia dla swoich członków. I to jest zrozumiałe. Ale organizacje związkowe z PGG nie mogą lekceważyć obaw swoich członków i walczą o to, aby należycie zabezpieczyć prawa i interesy pracowników PGG. Po połączeniu będziemy wspólnie walczyć o wszystkich, ale fuzja musi się odbyć na uzgodnionych przez wszystkie strony warunkach – podkreśla Hutek.